Jazyk (language)
(0)
Prihlásenie >

Význam a kvalita rastlinných olejov

Ľudia zbierajú semená pre kulinárske a liečivé účely už tisíce rokov. Stali sa neodlučiteľnou súčasťou potravy každej civilizácie pre svoje unikátne vlastnosti, bohatú a výraznú chuť, zdraviu podporujúce a liečivé účinky.

Aj keď môžete konzumovať semienka ako súčasť každodennej stravy, piť koncentrovaný olej zo semien je efektívnejší spôsob, ako dodať telu potrebné živiny. Je to podobné, ako piť šťavu z ovocia a zeleniny. Vaše telo dostáva doslova príval živín, ktoré blahodárne a liečivo pôsobia na bunkovej úrovni.

Kvalita rozhoduje.

Rovnako ako akýkoľvek iný výber potravín, aj v tomto prípade záleží na kvalite a výbere semien. Pre dosiahnutie najlepších účinkov na organizmus by sa mali konzumovať vysoko kvalitné organické semená a oleje. Rovnako dôležitý je aj spôsob získavania oleja.

Mnoho spoločnosti na výrobu rastlinných olejov používa metódy,  ktoré poškodzujú nutričnú hodnotu výsledného produktu.

Metódy používajúce hydraulické lisovanie za studena, rovnako ako extrakciu rozpúšťadlom poškodzujú olejové zložky a tieto oleje sa preto musia uchovávať v chlade.

Ako píše Tomáš Kašpar v knihe "Nespěchejte do rakve":

“Tak, ako pri iných superpotravinách, aj tu platí, že treba hľadať kvalitné a poctivo spracované produkty, aj keď tie bývajú spravidla drahšie. Najkvalitnejšie potravinové doplnky sa nevyrábajú zo surovín bežne dostupných na trhu, lebo tie bývajú „podvyživené“, plné škodlivín, pesticídov a chemikálií. Renomované firmy si vopred každého dodávateľa preveria, robia nákladné testy kvality pôdy, podnebia a plodín. To síce zvyšuje aj cenu ich výrobkov, ale na druhej strane zaručuje najvyššiu možnú kvalitu, ktorá je pri olejoch z rastlinných semien obzvlášť dôležitá. Inak by sa v nich nezachovalo množstvo prospešných látok, mastných kyselín, antioxidantov, enzýmov a vitamínov."

Čo je to ZERO PRESS Technológia?

Táto technológia je natoľko jemná a pritom účinná, že vzácne výživové vlastnosti semien zostávajú nepoškodené. Výsledkom je vysoko kvalitný olej, ktorý nepotrebuje žiadne chladenie a vydrží čerstvý v kuchynskej skrinke až 36 mesiacov.

Každý Andreas Seed olej je pripravovaný tak, aby priaznivo pôsobil na zdravie na viacerých úrovniach.

Každý orgán v tele počnúc mozgom cez srdce, pečeň, obličky a pankreas, trávenie, svaly, kĺby a kožu - od hlavy až k päte môžu ovplyvniť blahodárne účinky olejov Andreas Seed Oil. Zvyšuje sa tým aj celková kvalita vášho života!

Všetky oleje Andreas Seed Oil sú dokonalým spojením nutričných rastlinných olejov, ktoré obsahujú 100% životnej energie - s využitím najmodernejšej nemeckej ZERO PRESS technológie.

Každá fľaša Andreas Seed Oil obsahuje:

  • Zmes čerstvo zozbieraných USDA certifikovaných ekologických semien, testovaných podľa vlastných prísnych kritérií.
  • Olej lisovaný patentovanou technológiou ZERO PRESS, ktorá ho extrahuje zo semien  v zlomku sekundy.
  • Takto získaný olej je okamžite uskladňovaný vo fľašiach zo skla Miron, ktoré sú najlepšou ochranou pred negatívnymi účinkami svetla.

 

© 2021 QUALITY OF LIFE | www.zhotoveniwebu.cz