Jazyk (language)
(0)
Prihlásenie >

Koriandrový olej 50 ml - pôvodná cena 42 €

Jedinečná výživa pre celý organizmus.

Sila a účinok oleja z Koriandra

Koriander má teplú, sladkú a korenistú vôňu. Je známy v kulinárstve, ale efektívne pôsobí aj na problémy zažívacieho ústrojenstva, artritídu, únavu a vyčerpanie, mastnú pleť, stuhnutosť a žalúdočné kŕče. Má otepľovací vplyv a je užitočný pre zmiernenie bolesti svalov a bolesti súvisiace s reumatizmom a svalovými kŕčmi.

U oleja z Koriandra bolo preukázané, že je veľmi účinný proti širokému spektru škodlivých baktérií. Podľa autorov štúdie uverejnenej v Journal of Medical Microbiology môže jeho použitie v potravinách zabrániť ochoreniu z potravín a dokonca aj liečiť infekcie rezistentné voči antibiotikám.

Výskumníci z University of Beira v Portugalsku testovali účinnosť oleja z koriandra na 12 bakteriálnych kmeňoch, vrátane Escherichia coli, Salmonella enterica, Bacillus cereusand meticillin-rezistentný Staphylococcus aureus (MRSA). Z testovaných kmeňov, u všetkých sa prejavil znížený rast, a väčšina z nich bola zničená. Koriander je aromatická rastlina široko používaná v stredomorskej kuchyni. Koriandrový olej je jeden z 20 najpoužívanejších éterických olejov na svete a používa sa aj ako ochucovač jedla. Koriandrový olej sa vyrába zo semien rastliny koriandra. Početné zdravotné výhody spojené s použitím tejto byliny sú zaznamenávané už celé stáročia. Patrí medzi ne úľava od bolesti, uvoľnenie kŕčov, nevoľnosti, pomoc pri trávení a liečba hubových infekcií. Táto štúdia ukazuje nielen, že olej z koriandra má tiež antibakteriálny účinok, ale poskytuje aj vysvetlenie a príčiny, ktoré pred tým neboli známe. "Výsledky ukazujú, že olej z koriandra poškodzuje membrány obklopujúce bakteriálne bunky. Toto naruší bariéru medzi bunkou a jej prostredím a inhibuje základné procesy, vrátane dýchania, čo v konečnom dôsledku vedie k smrti bakteriálnej bunky," vysvetľuje Dr Fernando Domingues, ktorý štúdiu viedol. Výskumníci naznačujú, že olej z koriandra by mohol mať dôležité uplatnenie v potravinárskom priemysle a v medicíne.  "Vo vyspelých krajinách trpí každý rok až 30% populácie chorobou z konzumácie potravín. Tento výskum podporuje návrh o nových potravinárskych prídavných látkach obsahujúcich olej z koriandra, za účelom odstránenia potravinových patogénov a zabráneniu bakteriálneho kazenia potravín," povedal Dr. Domingues. "Olej z koriandra by sa tiež mohol stať prírodnou alternatívou k bežným antibiotikám. Predpokladáme použitie koriandra v klinických liečivách vo forme pleťovej vody, ústnej vody a dokonca aj vo forme piluliek na boj s multirezistentnými bakteriálnymi infekciami, ktoré sa inak nedajú liečiť. To by pomohlo. výrazne zlepšiť kvalitu života ľudí.”

Koriandrový olej bol testovaný proti niekoľkým bakteriálnym kmeňom ako Salmonella, E-coli, Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok) a iné. Zistilo sa, že koriandrový olej účinne zaberá proti odolným kmeňom zlatého stafylokoka.

Špecifikácia:

Fľaška obsahuje: Organic ZERO Press® olej zo semien koriandra 90%, Organic ZERO Press® slnečnicový olej 10%

Objem: 50 ml, plnené do skla Miron

Užívanie: Začnite s 3-5 kvapiek pod jazyk a postupne zvyšujte na 3 plné kvapkadlá  denne.

Pokyny pre skladovanie: Pri správnom skladovaní, Andreas 'Koriander Seed Oil má extrémne dlhú životnosť.
Olej musí byť pevne uzavretý a skladovaný pri izbovej teplote na suchom mieste mimo priameho slnečného svetla. 

Prechovávanie v chladničke sa neodporúča.

 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu.

Cena bez DPH:€ 31,75
Cena: € 38,10
Na sklade
Výrobca: Andreas seed oil - USA
Použitie: pokožka, kĺby a pohybové ústrojenstvo, trávenie, žalúdok, črevá
© 2019 QUALITY OF LIFE | www.zhotoveniwebu.cz